Teknik Servis Kaydı, Servis Durumları ve Raporlar

 

Quark Ticari Muhasebe programında Teknik Servis Fişlerinizi kayıt edebilir, fiş çıktısı alabilir, ürün için barkod yazdırabilir, iş teslim formu yazdırabilir ve sms atabilirsiniz.

 

Ana ekranda bulunan "Teknik Servis" butonuna tıklayınız. Karşınıza gelen formda sağ üst köşede bulunan "Kayıt Ekle" butonuna tıklayarak Teknik servis Kaydına geçebilirsiniz.

 

 

Teknik servis formunda öncelikle cari secimi yapmanız gerekmektedir. Cari secimi yaptıktan sonra ürün bilgilerini, Teslim alınan malzemeleri, teslim eden ve alan kişi bilgilerini, yapılacak veya yapılan işlemleri ve kullanılan malzemeleri ile toplam tutarı girebilirsiniz. Ayrıca teknik servis formu üzerinden ilgili müşterinize sms atarak anlık bilgilendirme yapabilirsiniz.

 

Teslim edilen bir teknik servis işlemi için yine bu form üzerinde bulunan teslim durumu alanını kullanabilirsiniz.

 

Listeler

 

Devam eden, biten, Teslim edilen veya edilmeyen servis fişleri için ana menüde bulunan "Teknik servis" butonuna tıklayınız.

 

 

Karşınıza gelen formda sağ tarafta devam eden veya teslim edilecek servis işlemlerinin müşteri bazında açıklamalarını görebilirsiniz. Ayrıca bu formda Teknik Servis Fişlerinizi kayıt edebilir, fiş çıktısı alabilir, ürün için barkod yazdırabilir, iş teslim formu yazdırabilir, excele aktarım yapabilir ve fişte kullanılan malzemelerin detaylarını görebilirsiniz.