Banka Kayıt İşlemleri, Hareket Listeleri ve Bakiyeler

 

Quark Muhasebe programında banka hesaplarınızı, pos işlemlerinizi takip edebilirsiniz. Bu işlem için ana menüde bulunan "Banka İşlemleri" butonuna tıklayınız. Acılan sayfada üst kısımda bulunan "Kayıt Ekle" butonuna tıklayınız.

 

 

Banka Kayıtlarınızı bu form üzerinde yapabilirsiniz. Bu form üzerinde bulunan hesap türü alanından tanımladığınız hesap kredi kartı ile birlikte kullanılıyor ise Kredi kartı ve Normal hesap seçeneğini seçmeniz gerekmektedir.

 

Banka tanımlarını yaptıktan sonra banka listesi bölümünde yapmış olduğunuz kayıtları görebilirsiniz. Ayrıca banka hesap kayıtlarınıza bu bölümde dosya ekleyebilir, excele aktarabilir ve banka bakiyelerinizi görebilirsiniz.

 

 

Banka listesi bölümünde tanımladığınız hesapların Pos vade oranlarını üst kısımda bulundan "Pos Oranları" bölümünden girebilirsiniz.

 

 

Belirlemiş olduğunuz pos oranları, cari tahsilat işleminde otomatik olarak hesaplanacaktır.

 

Hareket Listesi

 

Banka kullanarak yapmış olduğunuz cari tahsilat, fatura tahsilat veya banka ödemeleri gibi işlemlerin raporunu alabilirsiniz. Ayrıca bu bölümde hareket listesini yazdırabilir ve bu rapor excele aktarabilirsiniz.

 

 

Bankalar Arası Virman

 

Bu işlem için ana menüde "Banka İşlemleri" butonuna tıklayınız. Acılan sayfada sol bölümde bulunan "Virman Girişi" butonuna tıklayarak ilgili bankaları seçip virman işlemini tamamlayabilirsiniz.

 

 

Banka Kredi İşlemleri

 

Bu işlem için ana menüde "Banka İşlemleri" butonuna tıklayınız. Banka İşlemleri formunda sol bölümde bulunan "Kredi Çekim Fonu" butonuna tıklayınız. Acılan sayfada Banka secimi yapıp çektiğiniz kredi tutarını, kredi masrafını, taksit sayısını ve taksit tutarını girerek kredi taksitlerini oluşturabilirsiniz.