Fiş Kayıt, Raporlar ve Analizler

 

Quark Ticari Muhasebe Otomasyonu programında Alınan Mal, Stok Sayım Noksanı, Stok Devir, Alınan Hizmet, Satılan Mal, Stok Sayım ve Verilen Hizmet fişlerini kesebilirsiniz. Ana Menüden Alış/Satış Fişi butonuna tıkladıktan sonra acılan sayfada sol bölümde bulunan fiş türlerine tıklayabilirsiniz.

 

Acılan ekranda ilk olarak cari secimi gelecektir. İlgili cariyi seçtikten sonra "kayıt seç " butonuna tıklayarak fiş ekranında geçebilirsiniz.

 

 

Fiş kaydında üst bölümden stok ve hizmet ekleyebilir, satır bazında veya fatura bazında ıskonto, kdv, uygulayabilirsiniz.

 

Fiş Listesi

 

Kaydetmiş olduğunuz fişlerin listesini ana menüden Alış/Satış Fişi butonuna tıklayarak alabilirsiniz.

 

 

Ayrıca bu bölümde Fiş, Fiş Listesi, Fiş Listesi Ayrıntılı raporlarını yazdırabilir, fiş içeriğini açmadan alt kısımda bulunan tablodan seçili fişin hareketlerini de görebilir ve bu rapor excele aktarabilirsiniz.

 

Analizler

 

Quark Muhasebe programında Fiş kar/zarar raporu alabilirsiniz.

 

Fiş Kar/Zarar raporu için ana menüde, üst kısımda bulanan "Fatura & Fiş" bölümünde Fatura&Fiş Analizine tıklıyoruz.

 

 

Karşınıza gelen ekranda belirli bir tarih aralığında, belirli bir özel kod tanımladığınız faturaları, tek bir cariye ait veya tüm carilere ait kar/zarar raporu alabilirsiniz. Ayrıca sorgulama işlemini yaptıktan sonra karşınıza gelen listede, fiş bazında veya hareket bazında kar/zararları görebilirsiniz.

 

Program kar/zarar durumunu ve tutarları sorgulama panelinde seçmiş olduğunuz "Birim fiyat" seçeneğine göre hesaplamaktadır.