Stok Kayıt İşlemleri, Hareket Listeleri ve Bakiyeler

 

Quark Ticari Muhasebe programında,stoklarınızı tanımlayabilirsiniz. Stoklarınıza birden fazla fiyat belirleyebilir, birim tanımlarını yapabilir(Gram, Kilogram, Metre, Adet, Koli vb.), varsayılan fiyat listesi özelliği ile belirli aralıklarda tüm carilerinize veya belirli carilerinize fiyat tanımı yapabilirsiniz. Ayrıca stoklar ait resimleri ekleyebilir ve etiket yazdırabilirsiniz. Stok tanımları için Ana Menüde bulunan "Stok İşlemleri" butonuna tıklayınız. Acılan formda üst kısımda bulunan Kayıt Ekle butonuna tıklayarak stok tanım ekranına geçebilirsiniz.

 

 

Stok tanım ekranında, stok fiyatlarını, birim ve ek barkod tanımlarını, terazi ayarlarını yapabilirsiniz.

 

Hareketler

 

Stok tanımlarınızı yaptıktan sonra, stok listesi formunda üst kısımda bulunan "stok hareketleri" butonuna tıklayarak, stoka ait giriş ve çıkış hareketlerini görebilirsiniz.

 

 

Envanterler

 

Stok envanter raporu stokların giriş/çıkış işlemine göre şekillenmektedir. Stoklarınızın envanterini almak için ana menüde bulunan "Stok Envanter" butonuna tıklıyoruz.

 

 

Karşımıza gelen raporda stoklara ait devir miktarını, giren/çıkan miktarları kalan miktarı, alış/satış toplamları ve kar/zarar durumunu görebilirsiniz. Ayrıca bu raporu excele aktarabilir ve rapor yazdırabilirsiniz.